Różnica między mężczyzną a kobietą na podstawie bardzo krótkiej historii o przewijaniu pampersa.

Różnica między mężczyzną a kobietą na podstawie bardzo krótkiej historii o przewijaniu pampersa.

Wieczór, noc właściwie. Nieśpiąca jeszcze córka, wiercąca się w swoim małym, białym więzieniu z Ikei, oznajmia na cały głos, że w gaciach śmierdzi. Wcześniej dłużej niż dziesięć minut pozostawała w łóżeczkowym bezruchu, co w normalnych warunkach oznacza nadchodzącą kapitulację, sen i święty spokój. Wieści z frontu wywarły w rodzicach głębokie wyrazy niezadowolenia – trzeba przebrać, rozbudzi się i kolejne godziny z głowy. A tu mężczyzna  już świeczki rozkręcał, muzykę nastawiał, dziwnie brew unosił.

Na ochotnika wyrwał się On sam. Wyciągnął młode z łóżka, zakasał rękawy, sprawdza. Widać mina nietęga, krzywi się Stary jakby własne gacie zmienić musiał, więc pyta go kobieta:

– I jak? Strasznie?

– Normalnie. – odsprzedał kobiecie słowotok wyjaśnień.

– No ale jak normalnie, przecież zeżarła dwa talerze ogórkowej i zapiła hektolitrami mleka, musiała być jakaś rewolucja. Kozie bobki? Krowi placek? Totalny durśfal? Czy nie ma już czego zbierać i powinnam szykować nową piżamę? Dasz radę? Może rozkręcać mycie zamiast mokrych chustek? No,  jak jest? Jaka kupa, halo, raportuj!

Mężczyzna zastygł w bezruchu nad wiercącymi się kopytami i na poły ściągniętym pampersem, delikatnie, powoli obrócił głowę w stronę kobiety zatrzymując bardzo głęboki kontakt wzrokowy, powietrze wpuścił i po czym zaczął wypuszczać, małym strumyczkiem nie za szybko, i przerywając expose kobiety na temat gęstości stolca córki oznajmił:

– Kochanie.

 

CISZA

 

– Gówno jest. Po prostu.

It\'s only fair to share...Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Email this to someone

2 komentarze

 • ~Manelcia

  22.11.2015 at 13:24 Odpowiedz

  Krystynowa Matko, nie pisz tak, jak me Dziecię śpi! Toż to sen sprawa święta, a ona dopiero zasnęła!

  Żartuję. Pisz jak najwięcej, taki blog to skarb 🙂

  U mnie wygląda to zgoła inaczej:
  Nela:
  Tata:
  Mama:
  Tata:
  Mama:
  Nela:
  Tata:
  Mama:
  Tata:
  Nela:
  Mama: <przebiera:

 • ~legalna mama

  22.11.2015 at 23:28 Odpowiedz

  True story. Juz zasypia, już ślepia zamyka, ojciec z radością czeka z otwieraczem w dłoni. Będzie romantycznie, będzie zabawa, będzie się działo… A tu zaczyna się rock’n’roll w pampersie. Dziecię czerwienieje stęka i rozwiera ślepia a Ty już wiesz ze coś się dzieje. Tatuś odkłada otwieracz i sięga po pieluchę. Łóżkowe historie z happy endem.

Post a Comment